Vultr.com - Instant Cloud Server Deployment
Public 1 by aLbaneso / 2009-2019 176.57.188.28:27015 - Counter Strike 1.6 Server in Albania
SERVER DETAILS
Serveri mundesohet nga aLbaneso

IP –źdresa: 176.57.188.28
Lokacioni i serverit: Frankfurt, Gjermani
Hostues i serverit: aLbaneso.com
Mod i serverit: Public
Online qe prej: 17.03.2009 Shkup, Maqedoni

Pershkrim: Server klasik Public me ping te ulet, sistem ranku te ri per monitorimin e statistikes te secilit lojtar e cila restartohet me dat 1 te cdo muaji. I mbrojuter nga cdo kercenim dhe qic qe jan perhap kohes fundit ne cs 1.6, super atmosfera dhe admina te shkelqyeshem te cilet jan ende ne faz te formimit. Kryesisht lojtaret e vjeter jan edhe admina mosha e tyre eshte prej 24 deri 40.

Bashkohuni me ne per tu bere pjes e bashkesis me te mir shqiptare aLb^team

-Website: www.aLbaneso.com
-FB Page: www.fb.com/cs.aLbaneso
-FB Group: www.fb.com/groups/cs.aLbaneso
-E-mail: info@aLbaneso.com
-Head Admin: aLbaneso
-Super Admin: BumM, Arsen, PersonX.
ADVERTISEMENT
RECENT SERVER BLOG POSTS
Respekt albaneso qe doni me hek nr kontaktoni /qaziim se pju shoh sho qe moti jeni NR
Dec 07, 2019 7:01 AM
- pe shof qe jeni qe nja 1 muj NR nese doni me hek Nr kontaktoni ne Fb mu fb.com/qaziim jau heki pa problem :)
Sep 22, 2019 3:45 PM
:3
Feb 04, 2019 2:42 PM
prej 2012 jom nket sport ju ala gjall <3 respekt prej haraqine :D
Feb 01, 2019 7:10 PM
View all 15 posts
* Spamming/Advertising will lead to account suspension.
HISTORICAL DATA
PLAYERS
PAST: 24 HOURS | 7 DAYS | 30 DAYS
FAVORITE MAPS
PAST WEEK
SERVER RANK
PAST 30 DAYS
SERVER DETAILS
Last scanned 2 minutes 39 seconds ago
Server Summary
Name: Public 1 by aLbaneso / 2009-2019
Game: Counter Strike 1.6   Browse: Counter Strike 1.6 Servers
Address: 176.57.188.28   Port: 27015   Status: Alive
Server Manager: albaneso (claim server)
CLAN INFORMATION
No clan info is available. Are you the game server owner?
If so, claim this server to add your clan's information to this page!
GAME SERVER RANKING
This server has been detected to report fake or
idle clients and it is not eligible to be ranked.
CURRENT MAP
de_dust2
PLAYER STATS (VIEW ALL)
Current Players: 17 / 32
Current Bots: 0
Average (past month): 14
GAME SERVER BANNERS
Visit GameTracker.com for the latest game server information!
Cs Banners : Image & HTML Server Banners - Get Code
ADVERTISEMENT
ONLINE PLAYERS
Rank Name Score Time Played
1. crazzy 2 1:20:11
2. LEWIS 1 21:40
2. E vrava Hoxhenn 1 21:40
2. P1R4T3 1 34:09
5. dnz. 0 33:11
5. VvV 0 31:41
5. s1LLa `` 0 2:40:39
5. keus 0 1:36:09
5. _-C[R]IMIN[A]L-_   Profile 0 1:51:09
5. connect cs.aLbaneso.com 0 17:12
5. ADD IP: cs.aLbaneso.com 0 17:12
5. .s!ckBoY^ 0 1:18:41
5. -Eq|Stop|^_* 0 4:48:41
5. l33t cr3w 0 20:12
5. fsg 0 44:12
5. ZAPATA^^^^ 0 52:41
5. (1)_-C[R]IMIN[A]L-_ 0 02:39
TOP 10 PLAYERS (Online & Offline)
Rank Name Score Time Played
1. Arsen 129315 4171.65 hr
2. -Eq|Stop|^_* 100169 4536.63 hr
3. aLbaneso Profile 83072 1175.77 hr
4. Pollat 81158 1773.4 hr
5. keus 77406 1738.43 hr
6. Paw* 69038 4527.82 hr
7. BuMm 64498 4391.72 hr
8. juNk 53229 713.77 hr
9. CrewZ. Profile 52648 1160.83 hr
10. Coluchi 51875 1340.07 hr
View All Players & Stats